Ensom prest i Gausdal

Lillehammer (ANB-NTB): Sognepresten i Vestre Gausdal i Oppland måtte avlyse to gudstjenester to helger på rad på grunn av dårlig oppmøte.

Fotball Live

søndag 12. sep. kl. 18:00
Kongsvinger - Sandefjord

Kampstart om:

9 dager 19 timer 47 min. 18 sek.
Søk i skattelistene
 
Søk på navn og/eller sted
Eksempel: Ola Nordmann Oslo
Se topplister i ditt postnr.
Eksempel: 2815
 
Se topplister i Kommuner
Drangedal  Gjerstad  Risør 
...

An exception has occurred:

Unhandled Exception (500:class javax.servlet.jsp.JspException)

Caught DataFetcherException (no.api.datafetcher.DataFetcherBlackListException: URL http://origo.no/-/excerpt/get/1074/?output_as=fragment&layout=180px is blacklisted)

ocurred while accessing:/componada/component/show-esi/normal/section/element/www.austagderblad.no/39/3872883/small/sec/element180/_/(servlet: componada)

no.api.datafetcher.tags.ImportTag.doEndTag(ImportTag.java:115)
org.apache.jsp.tag.web.modules.section.includeOrigo_tag._jspx_meth_adf_import_0(org.apache.jsp.tag.web.modules.section.includeOrigo_tag:1644)
org.apache.jsp.tag.web.modules.section.includeOrigo_tag._jspx_meth_c_if_0(org.apache.jsp.tag.web.modules.section.includeOrigo_tag:1602)
org.apache.jsp.tag.web.modules.section.includeOrigo_tag.doTag(org.apache.jsp.tag.web.modules.section.includeOrigo_tag:149)
org.apache.jsp.tag.web.modules.section.includeContent_tag._jspx_meth_module_includeOrigo_0(org.apache.jsp.tag.web.modules.section.includeContent_tag:428)
Publisert 16.05.2008 kl 07:47 Oppdatert 16.05.2008 kl 07:51

Tips en venn på e-post:

...
Svært få har vist interesse for gudstjenestene i Vestre Gausdal den siste tiden. Illustrasjonsfoto. Foto: Bjørn Hugo Pettersen, ANB

Én person møtte opp til den ene gudstjenesten. På den andre var kirken helt tom. Først ble en gudstjeneste i Østre Gausdal kirke avlyst fordi ingen møtte opp. Helgen etter skjedde det samme i Follebu, der det var bare en person som møtte opp.

– Det er aldri hyggelig å måtte avlyse gudstjenester, sier sogneprest Steinar Floberg til Gudbrandsdølen Dagningen.

I stedet måtte presten, kirketjeneren og organisten nøye seg med en kaffekopp på galleriet.

Men sogneprest Floberg vil ikke svartmale gausdølene og deres gudstro.

– Oppslutningen om de kirkelige handlingene er fortsatt god, og gausdølene bruker kirken når de trenger den, sier han. (ANB-NTB)

...

Alle hyllet Gunns rosebue

Lokale nyheter Både kronprinsparet og alle andre som kom til sansehagen ved Gjerstad Omsorgssenter var over seg av begeistring for Gunn Waslers rosebue. Den har bl.a. kronprinsparets initialer med kongekrone over. Les mer

...

- Hun er god på stiletthæler

Lokale nyheter - Det er synd vi ikke blir i Gjerstad en dag til for å få med oss Brokelandsheiadagene. Mette Marit er god på stiletthæler og ville sikkert ha gjort det godt i lørdagens konkurranse. Les mer

Foto:Tore Myrberg

Filip åpnet skateparken

Sport En skikkelig opprydding i skateparken på Kjempesteinsmyra har gitt resultater. I tillegg har nye apparater kommet på plass. Les mer

...

Feil tidspunkt i avisa

Sport Når Leif Gautestad kommer til Risørhallen fredag 3. september for å holde en inspirasjonskveld i klubben, er det fra klokken 17.00. I sportskalenderen kom vi dessverre til å skrive en time feil. Les mer

...

80% av arbeidene skal utføres av lokale firmaer

Lokale nyheter –Jeg regner med at 80 % av arbeidene som skal utføres på Lekerøya skjer gjennom lokale firmaer. Allerede neste uke håper jeg å kunne komme i gang med utfyllingen av tomta.Det sier Eigil Stray Spetalen. Les mer

Dagens mest leste saker

...

Gode gubber i LO

Riktignok er LO-leder Roar Flåthen både mann og har tradisjonell industribakgrunn. Men samtidig har han stått for en linje i lønnsoppgjørene som har gitt lavlønte kvinner betydelige tillegg.

Les kommentaren her

Siste bildeserier

Nordens største båtmesse

...

Båter i sjøen i Kadettangen er i gang. Se bildene her.

Se bildeserie

Nytt og gammelt

...

Tømrer Esben Haug startet med en 200 år gammel rønne da han gikk i gang med å bygge. Nå er rønna en moderne enebolig, men det gamle er godt bevart.

Se bildene her

Solbakken gikk amok

...

Rosenborg måtte se mesterligadrømmen gå fløyten mot et sterkt FC København.

Se bildene fra dramaet!

Lesernes sommerbilder

...

10 siste innenriks

Nasjonal Timesannonsering - Klikk her!
Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.