Den Bryne-bosatte artisten Ovi Martin blir ikke disket fra seieren i den rumenske Grand Prix-finalen.
Sammen med den rumenske stjerneartisten Paula Seling vant 35 år gamle Martin den rumenske finalen sist helg med låten «Playing with fire».
I etterkant ble det imidlertid fremsatt påstander om at vinnerbidraget var for norsk - som følge av at Simen Eriksrud sto oppført som medkomponist. De rumenske bidragene skal ha rumensk opphav.
Siden seieren har imidlertid juryen sett nærmere på saken, og nå skal det vært klart at Ovi Martin får delta i den internasjonale finalen i Telenor Arena 29. mai.
Ifølge nettstedet ESC Today er vinnerbidraget utelukkende skrevet av Ovi Martin - og dermed hundre prosent rumensk. Martin er opprinnelig fra Romania, men har bodd i Norge i en årrekke. Nevnte Simen Eriksrud har kun fungert som produsent på bidraget.
- Dette er storm i et vannglass. Ovi er den eneste forfatteren, sier Marina Almasan - som representerer den rumenske Grand Prix-delegasjonen.
Ovi Martin har to ganger tidligere deltatt i den norske Grand Prix-finalen. Sist var i fjor, da han ble slått av Alexander Rybak.
Her er det rumenske bidraget:
(ANB)
grand_prix Se hvem som skal representere de ulike landene i den internasjonale Grand Prix-finalen 2012 - og hør låtene - her! Les mer
grand_prix 24 artister skal kjempe om å få representere Norge i den internasjonale finalen i Baku. Her er de! Les mer
grand_prix Se hvem som representerte de ulike landene i finalen i Düsseldorf - og hør låtene - her! Les mer
grand_prix Her kan du gjenoppleve alle bidragene fra Telenor Arena. Les mer