Englene daler ikke ned i skjul riktig ennå. I hvertfall ikke i Risørhuset, hvor byens barnehagebarn holder utstilling.
De siste års pepperkakehusutstillinger i Risørhuset er i år byttet ut med en egen engleutstilling. Bak de fantasifulle englene i utstillingen, står alle “englebarna” fra byens barnehager.
Det er ikke tilfeldig at det er gjort en utskiftning av tema fra pepperkakehus til engler.
– Vi tenkte at dette var en oppgave som barna lettere kunne være delaktig i. Og vi fikk god respons fra barnehagene på at ungene har hatt det kjempegøy med å lage engler, forteller Eva Christensen.
Morsom oppgave
Fire av barna i Tjenna barnehage, kan bekrefte at det har vært en morsom jobb å lage engler, og viser velvillig fram for Aust Agder Blad hvilke av englene de har vært med på.
– De synes det er morsomt med alt de kan lage, og når det blir vist fram slik som her i Risørhuset blir det enda morsommere, forteller en av de voksne som har blitt med barna til Risørhuset denne tirsdagen.
Eva Christensen kan fortelle at det er en del barn innom for å se på kunstverkene de selv har lagd.
– De kommer hit sammen med foreldre eller besteforeldre, og kan stolte finne igjen sin egen engel. sier hun.
Samlingspunkt
For Risørhuset er det bare flott at de kan bruke lokalene til en slik utstilling. Og juleutstillingen som barnehagene er med på, er i fred med å bli en tradisjon.
– Det er fint å ha et sted hvor barnehagene kan komme sammen. Vi synes i hvert fall det er hyggelig med juleutstillingen. Og det ble flott med alle englene i år.
Christensen kan fortelle at det er mer enn bare til juleutstillingen Risørhuset får hjelp fra barnehagene før jul.
– Vi har også en av barnehagene som lager pynten til juletreet vårt. Det går på omgang, og i år var det naturbarnehagen på Frydenborg som kom ned hit i forrige uke og hjalp til med pyntingen. Da ble det samtidig tid til å synge noen julesanger og til å gå rundt juletreet.
I barnas tegn
Nå håper man fra Risørhusets side at folk tar seg tid til å se på engleutstillingen om de først er innom.
– Jula i Risørhuset er i barnas tegn, og det er vel det som er meningen, avslutter Eva Christensen.
Lokale nyheter Nå ligger det nye bilder i vår bildeserie fra gamle dager "Husker du". Et bilde viser at de fotomanipulerte også den gangen. Se bildene her Les mer