Leif Heimstad – bestyrer i Konvoibyen siden starten i 1968 – fyller 90 år i dag, 29. april. Leif har sammen med sin kone Else gjort en fremragende innsats for krigsseilere og motstandsfolk som deltok i siste krig.
På tross av at han selv opplevde krigens store påkjenninger både fysisk og psykisk har han drevet en utrettelig kamp for å redde mange forkomne krigsseltakere fra et liv under uverdige forhold. Folk som kjempet for Norges frihet gjennom alle krigsårene med livet som innsats, og som ingen brydde seg om da de vendte hjem etter krigen. Det var ikke rom for dem i ”herberget”, men det var rom for dem hos Leif og Else, som åpnet sitt hjem for flere av dem.
Da Konvoibyen sto ferdig i 1968 var det helt naturlig at Leif ble anleggets bestyrer. Sammen med sin kone Else har han gitt mange krigsseilere trygghet og et godt hjem i fredelige omgivelser.
For sin innsats har Leif Heimstad mottatt Kongens Fortjenestemedalje i gull. Det skjedde i 1973. Og i 2007 ble han og Else utnevnt til riddere av 1. klasse i Den Kongelige Norske St. Olavs Orden, som er en av Norges mest høythengende utmerkelser.
Vi stiller oss i rekken av gratulanter.
Lokale nyheter Det som først så ut som en morsom sak, hvor en sel lekte seg i Risør havn, viste seg å være en mer trist affære. Les mer
Lokale nyheter Sparebanken Sør taper millioner på TFH-konkursen. Stjernekokk Eyvind Hellstrøm er omtalt i bostyrers innberetning. Les mer
Lokale nyheter Bedriften Letti AS på Søndeled, tidligere Ørshall Verksted, har solgt ikke mindre enn 1,3 milliarder Letti-klammer siden starten i 1958. I Tønsberg har elektrikerparet Øyvind og Ellen Beate Wold like godt oppkalt hunden sin etter bedriften. Les mer