...
Den nye undervisningsfløya reiser seg mer og mer for hver dag og skal stå helt ferdig 15. august. Foto: Svein Walstad

- Dette blir en flott skole!

De har vært mye uenig før valget ble tatt. Men under befaringen på Sunde skole tirsdag var Gjerstad-politikerne enige om en ting: – Dette blir en flott skole!

Publisert 10.02.2010 kl 13:51 Oppdatert 10.02.2010 kl 13:51

Tips en venn på e-post:

...
Før befaring fant sted fikk politikerne og administrasjonen en orientering av Kruse Smith og Asplan Viak. Foto: Svein Walstad
...
Det er store dimensjoner når et nytt skolebygg skal reises. Foto: Svein Walstad
...
Inne i nyskolen for første gang! Her fra det som til høsten blir et flott inngangsparti i den nye fløya. Foto: Svein Walstad
...
Mange forunderlige vinkler kom vi over under befarinbgen. Foto: Svein Walstad

Det var formannskapet som tirsdag morgen inspiserte byggearbeidet på den nye ungdomsskolen på Sunde. Og de fleste var komfortabel med at de ikke hadde en jobb som tømrer eller murer, for det var bitende kaldt da de saumfarte området. Og nettopp den langvarige kulda har skapt en del problemer i byggeprosessen.

Ikke enkelt

– Når det kryper under 20 minusgrader er det ikke helt enkelt. Det er problemer å få krana til å gå, og det er umulig å støype. Derfor er vi nok en fjorten dager etter tidsskjemaet, kunne prosjektleder Knut Henning Buen i Kruse Smith fortelle under orienteringen før politikerne gikk runden på området. Men han kunne berolige forsamlingen med at byggeprosjektet skal stå ferdig til avtalt dato, 15. august. Buen sa også at det nye undervisningsbygget som reiser seg skal være kledd og tett til påske. – Det er et spennende bygg med mange vinkler, og en konstruksjon med lett-tak er en utfordring på et slikt bygg, sa prosjektlederen. Han hadde med seg byggeleder Ånon Dalen fra Asplan Viak under befaringen. Politikerne var tydelig fornøyd med det de så og ga uttrykk for at de gleder seg til høsten når alt skal være ferdig.

Stor utfordring

– Det blir en stor utfordring når vi skal rive den gamle murfløya og flytte inn i nybygget. Dette får vi ta med skolen når den tid kommer, men jeg tror ikke at totalprosjektet med innflytting og det hele er ferdig til 1. november, som kontrakten sier. Det kan bli litt knapp tid. Men gymsal, garderober, svømmehall og nytt undervisningsbygg skal være klart til 15. august, sa Buen videre. Både elever og lærere ved Sunde skole går nok en svært så spennende tid i møte. Kruse Smith er godt fornøyd med hvordan skolen tar utfordringene i byggeprosessen.

Mest lest nå

...

Photoshop i 1902?

Lokale nyheter Nå ligger det nye bilder i vår bildeserie fra gamle dager "Husker du". Et bilde viser at de fotomanipulerte også den gangen. Se bildene her Les mer


Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.