I ettermiddag forlater kronprinsparet Gjerstad, i morgen braker det løs med årets Brokelandsheiadager. Her også skjer det litt av hvert i løpet av helga, ikke minst boklansering og CD-slipp.
Dette er syvende gang markedsdagene på Brokelandsheia arrangeres, og det er forventet at rundt 20 000 personer vil være inne på markedet i løpet av helga.
Spektakulært
Det er bestandig et eller annet spektakulært som skjer under dette markedet, og i år handler det om stilletsko-løp. I følge markedssjef Rune Hagestrand har dette falt i god jord, og mange har meldt seg på, av begge kjønn. – Det er i overkant av 100 personer som stiller opp i løpet på lørdag, og det blir spennende å følge deltakerne fra start til mål. Vi får også besøk av TV som vil filme begivenheten, og jeg vil tro at dette er godt pressestoff, sier Hagestrand. Han har vært gjennom litt av en uke med utenlandsreise, kronprinsbesøk og åpning av ny ungdomsskole. Først på søndag kveld kan han trekke pusten litt, etter at Brokelandsheidagene er vel i havn.
Når det gjelder boklansering og CD-slipp, så er det femte utgave av "Stubbar og skroll" og den unike og førtse Gjerstadplata vi snakker om.
Lokale nyheter Bystyremøtene, formidlet gjennom kommunens webTV, har et gjennomsnittlig seerantall på 18! Les mer
Lokale nyheter Sparebanken Sør taper millioner på TFH-konkursen. Stjernekokk Eyvind Hellstrøm er omtalt i bostyrers innberetning. Les mer