...
Espen Aasbø (18) ønsker selskap på drømmeturen han vant under Brokelandsheiadagene. Foto: Svein Walstad / Aust Agder Blad

Espen med årets beste sjekketriks

Espen Aasbø (18) fra Fiane, som under Brokelandsheiadagene vant en tur i Karibien med verdens største cruiseskip, går nå ut og lanserer det som utvilsomt må kunne betegnes som årets beste sjekketriks.

Publisert 18.09.2012 kl 12:26 Oppdatert 19.09.2012 kl 13:44

Tips en venn på e-post:

- Finnes det ei hyggelig jente der ute, i passelig alder, som har lyst til å være med meg på tur må hun gjerne ta kontakt, sier Espen til nettstedet gjerstad.org.

Dette er toppen

Den 18 år gamle tømrerlærlingen var i utgangspunktet ikke så interessert i å kjøpe lodd der hovedgevinsten var et cruise i Karibien. Men loddselger Nina Fløystad var svært så overbevisende i argumentasjonen, og nå angrer han ikke på loddkjøpet.

- Jeg har vunnet en del opp gjennom, men ikke noe som kan måle seg med dette. Det her er toppen, sier Espen, som imidlertid gjerne vil ha reisefølge.

- Finnes det ei hyggelig jente der ute i passelig alder som har lyst til å være med meg på tur må hun gjerne ta kontakt, sier Espen til nettstedet gjerstad.org.

Turen vil finne sted i løpet av januar/februar neste år, med avreise lørdag morgen fra Oslo og hjemkomst tirsdag en drøy uke etterpå. Siden turen må bestilles om ikke så lenge er det fint om jeg får tilbakemelding i løpet av denne uka slik at vi kan finne en dato som passer for begge, sier Espen.

Fantastisk tur

Med dette har alle reiselystne jenter en mulighet til å få oppleve en fantastisk tur, først med verdens største passasjerfly, Airbus A380 fra Frankfurt til Miami, og en ukes cruise på verdens største cruiseskip "Allure of the Seas". I tillegg blir det en overnatting i Miami før og etter cruiset.

- Jeg har vært på cruise i Middelhavet med familien tidligere, men dette blir noe helt annet. Og så til Karibien, med verdens største passasjerfly og cruise med verdens største cruiseskip. Det er helt utrolig, sier 18-åringen, som nok må regne med å få en del telefoner fra reiselystne damer de nærmeste dagene.



På forsiden nå


...

Gjerstadmann til sykehus etter bilkrasj

Lokale nyheter En mann i 20-årene fra Gjerstad ble sittende fastklemt i bilen etter at han kjørte av veien og krasjet i fjellveggen på E18 ved Moland park i Arendal natt til tirsdag. Les mer

...

Kranglete buttikktyv stakk av

Lokale nyheter Betjeningen på Joker i Risør sentrum måtte ringe politiet da de tok en butikktyv på fersk gjerning andre pinsedag. Les mer

...

Vellykket "World"-besøk

Lokale nyheter Ved 12-tiden mandag formiddag forlot "The World" Risør. Besøket karakteriseres som svært vellykket, og det storslagne skipsbesøket samlet mange suelystne. Les mer

Til Grasrotandelen
Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.