...
Robert Engels presenterer sin elektriske sykkel. Foto: Arild Hansen, Telemarksavisa/ANB

Grønt MC-alternativ

Porsgrunn (ANB): Robert Engels har i flere år arbeidet med å skape et grønt alternativ til motorsykler. Under helgens MC-messe i Porsgrunn lanserte han sin elektriske mc.

Publisert 07.03.2010 kl 20:17 Oppdatert 07.03.2010 kl 20:30

Tips en venn på e-post:




Nederlenderen stiftet Green School motorcycles for to og et halvt år siden. Nå er firmaet på jakt etter investorer for å realisere drømmen om produsering vinterhalvåret 2011/2012.

– Det er kun to amerikanske selskaper på markedet, men ingen i Europa når det gjelder alternativ framdrift, sier Engels og viser fram Norges første tungelektroniske motorsykkel.

Han fikk mange besøkende under sin stand i Tennishallen i Porsgrunn. Rundt 3.000 besøkende kom innom landets største mc-messe, arrangert av Brevik MC.

– Sykkelen gjør en toppfart på 125 kilometer i timen, og har en rekkevidde på 10 mil. Det er mulig å lade den i alle stikkontakter, og på grunn av det er den litt seinladet. Den lader fra 0 til 100 på 8 timer.

Et Linux-datasystem styrer det elektroniske. I tillegg er sykkelen rigget opp med internett og kamera. Her har du muligheten til virkelig å kombinere «moderne» teknologi.

Les hele saken på ta.no (ANB)

Biler til salgs lokalt


De nyeste annonsene:

Annonsere i avis og på nett?

Dagens videoklipp:

...

Ekstrem duell

klipp En TT Corevette med 1.500 hk. versus en TT Viper med 1.200 hk. Les mer


404 - Not found

Error message: Got exception when fetching resource: Director returned null object for resource : /api.no/resources/relax/article/39/4370341/

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.