Gå til sidens hovedinnhold

Raskest rundt Barmen

Artikkelen er over 10 år gammel

Øyvin Brøymer fra Christiania Roklub var førstemann i mål da Risør Ro- og Padleklubb arrangerte tradisjonsrike Barmen Rundt lørdag 31. juli.

Den erfarne roeren, som nå regner seg som mosjonist, syntes det var moro å vinne.

- Det er alltid morsomt å greie å slippe seg helt ut. Det klarte jeg i dag, og det kjentes samtidig lett, sier Brøymer vel i mål. Han rodde på tiden 1.37.40, og var et godt stykke unna rekorden til kristiansandsroerne Helge Tønnessen og Truls Albert (i dobbeltsculler) på 1.12.34, satt i 2008.

Dagens vinner var for øvrig med på et tidligere vinnerlag i en firer – det var i 1999. Barmen rundt ble i år arrangert for 28. gang.

Resultatliste Barmen Rundt 2010

Singel Sculler

1.Øyvin Brøymer Christiania RK 1.34.62

Firer m/styrmann

1. Christiania Roklub. 1.37.40

Stein Mørk, Jan Helgeland, Knut Volden,Per Arne Holmann og Elisabeth Torsrup

2. Kristiansand Roklubb. 1.40.23

Henrik Hansen, Eirik Rånes, Arvid Olsen, Jan Adal Baron og E.Due

3. Kristiansand Roklubb. 1.41.35

Kristian Syversen, Kjetil Homme, Harald Skrikmo, Truls Albert og Magne Dalen

4. Arendal Roklubb. 1.43.20

Arne Borg, Sigurd Bjørnsen, Per Magne Hoff, Torleif Moseid og Eva K. Moseid

5. Christiania Roklub. 1.43.48

Torill Enersen, Øivind Haraldsen, Torsten Rekkedal, Kjersti Elvestad og Pernille Phil

6. Norske Studenters Roklubb. 2.03.46

Robert Palmstrøm, Meike de Vlas, Jan Hyssing, Kai Roger Engebretsen og Tore (CR)

7. Norske Studenters Roklubb. 2.25.37

Marianne Lundh, Tor- Geir Myhrer, Gitte Steingässer, Lothar Steingässer og Else Dreier

Toer m/styrmann

1. Kristiansand Roklubb. 1.44.68

Tor Wigum, Helge Tønnesen og Ansgar Due

2. Christiania Roklub. 2.54.59

Nina Samuelsen, Svend Falkanger og Torild Wraaldsen

Toer u/styrmann

1. Christiania Roklub. 2.03.06

Jens Kolberg og Jacob Nordan

Oselver

1 Kristin Holstad og Hanne-Beth Lønningdal 3.39.08

Hav Racer

1.Rune Tverrbakk Arendal KK 1.38.10

2.Frode Stiansen Arendal KK 1.45.39

3.Helge Bergmann Arendal KK 1.52.16

4.Kristian Gundersen Risør R og PK 2.03.06

5.Jon Kristen Bosvik Risør R og PK 2.03.18

Hav Kajakk

1.Erlend Gjesterud Gjesterud SIK 1.53.44

2.Neil Blandford Risør R og PK 1.57.56

3.Bjørn Olav Hansen Risør R og PK 1.58.13

4. Werner Pedersen Risør R og PK 1.58.32

5.Sture Rasmussen Arendal KK 2.0043

6. Tom Even Mortensen Risør R og PK 2.06.55

7. Lars Lindstøl Risør R og PK 2.24.00

8.Kristen Kvernland Risør R og PK 2.27.35

9.Trygve Ahlstad Risør R og PK 2.31.24

10. Knut Kjellsen Risør R og PK 2.31.45

11.Kristian Thorsen Risør R og PK 2.35.40

Tur Racer, menn

1. William Gram Oslo KK 1.36.25

2.Ketil Lunde Oslo KK 1.36.30

3.Erik Borchgrevink Tønsberg KK 1.43.28

4.Bengt Adler Risør R og PK 1.44.27

5.Jan Traaseth Strand KK 1.47.21

6.Tønnes Due-Tønnesen Høvdingen IL 1.50.13

7.Leif Markset Gjerstad IL 1.56.11

8.Rolf M. Synnes Tyrifjorden KK 1.56.22

9.Frank Ahlquist Risør R og PK 2.01.04

10.Torbjørn Alfsen Idun 2.02.34

11.Olav Fismen Risør R og PK 2.07.58

Tur Racer,damer

1.Bettina Gram Strand KK 2.02.24